Maledictus Regnum. Przeklęte Królestwo

Każdy może zagrać o koronę. Ale czy się odważy?

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-03-12 20:05:40

Wielki Mag
Rozdziewiczacz intelektualista
Dołączył: 2016-11-29
Liczba postów: 126
Rasa: Smok
Pochodzenie: Staroziemie
Ród: Chłopski
Windows 7Firefox 52.0

Dom Stracharza

Dark-Old-House.jpeg


Draco Dormiens Nunquam Titillandus
tumblr_n34dn85e2z1rzmgjno1_500.gif
tumblr_n74em2UUMK1s77qfto1_500.gif

Offline

#2 2017-03-12 20:30:43

Nakir Esau
Użytkownik
Dołączył: 2017-02-23
Liczba postów: 2
Windows 7Firefox 52.0

Odp: Dom Stracharza

Przejechałem palcem po zakurzonej ramce. Dawno nie byłem w tym miejscu, jednak wszystko pozostało dokładnie takie, jak w tamtym dniu. Na stole stała jeszcze filiżanka z czymś, co kiedyś musiało być herbatą. Nic nie przesunęło się nawet o milimetr. Westchnąłem, rozglądając się po kuchni. Nie wiem, co mnie skusiło, żeby odwiedzić ten dom. Powoli przeszedłem do przedpokoju. Zacząłem wspinać się po schodach, które skrzypiały pod ciężkimi butami.
    Stanąłem na górze i zajrzałem przez pierwsze, otwarte drzwi. Nadjedzona przez mole pościel na spróchniałym łóżku, zaścielona była tylko z jednej strony. Wazon stojący na parapecie, wypełniony był kiedyś kwiatami. Wyjrzałem przez okno. W ogrodzie stały dwa kamienne, pokryte mchem nagrobki. Mistrza i jej... A właściwie ich. Po sześciu latach myślałem, że wreszcie pogodziłem się z ich śmiercią. Jednak to miejsce zrobiło coś, na co nie byłem gotowy. Przywołało wspomnienia.
    Wróciłem do schodów i wtedy mój wzrok przykuły drzwi po drugiej stronie. Zamknięte. Siłą zmusiłem się do pozostawienia ich w tym stanie i zszedłem na dół. Pokręciłem się po domu bez celu, po czym wszedłem do biblioteki.
     Poniszczone książki oprawione w skórę zajmowały całe pomieszczenie. Niektóre miały złote tytuły na grzbietach, inne metalowe okucia. Dotknąłem dłonią jednego z tomów. Książki pełnej starych baśni. Zdjąłem ją z półki i przekartkowałem szybko. Zapisane było tylko kilkanaście stron. Reszta pozostawała pusta. Zamknąłem ją i zdmuchnąłem pozostałości kurzu z brązowej, skórzanej okładki zdobionej zielonymi pnączami i pięknym, kaligrafowanym napisem. Z niespotykaną od lat czułością przejechałem palcem po tytule. Znalazłem wzrokiem stary, dziurawy fotel między półkami. Usiadłem w nim i otworzyłem książkę na pierwszej stronie i zacząłem czytać.


I'm only a man with a candle to guide me
tumblr_oe3l0lIgXV1rkd4a4o1_500.gif

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
liferpg - solonypbf - quendacr2ft - salvatores - polskiserverzmodami7daystodie